Творча скарбничка



07.12.2023. Показовий урок Аніти ДУЧЕНКО у 8г класі. Тема: "Дихання, його значення. Система органів дихання".  Урок креативний, структурований, насичений, цікавий. Діти сформували тему, мету уроку.  На уроці  застосовано: адвент-календар, ряд сучасних відео- фільмів, програму МОЗАЇК 3Д, презентацію, картку самооцінювання, вікторину. Вчитель розвивав мовленнєву, історичну, фінансову, математичну, природничі компетентності, зв'язок з життям. Діти були активні(50%), працювали з підручником, термінами, розв'язували задачі, коментували, робили висновки. Здоров'язбережувальна технологія була реалізова через дихальні вдови та зміну чистоти дихання після фізичних вправ та у стані спокою. Весь урок підтримувався діалог з дітьми. Атмосфера доброзичлива. Темп уроку швидкий.  Всі етапи уроку витримані. Аніта Петрівна майстерно провела урок.




11 грудня 2023 року Олегом КОПИЛОВИМ проведений показовий урок  географії у 7-В класі на тему: "Австралія.  Дослідження. Географічне положення.  Тектоніка, рельєф та корисні копалини.  Практична робота №7".
 Урок проведено методично грамотно, з дотриманням усіх вимог.
 Атмосфера на уроці  доброзичлива. Діти співпрацювали із вчителем. Задіяні були всі, активні -90%. На уроці користувались  підручником, атласом, географічною картою, робочим зошитом, та зошитом- практикумом: визначали координати крайніх точок і наносили географічну номенклатуру на контурну карту. Учні і вчитель розповіли про дослідників: К.Птолемея, В.Янсзона, А.Тасмана, Л.Торреса, Д.Кука та М.Фліндерса. 
Визначали географічне положення Австралії  та взаємозв'язок між тектонічною будовою материка, його рельєфом та корисними копалинами. 
Олег Валерійович використав  презентацію, роздатковий матеріал, після кожного етапу уроку підводив підсумок. Закріпили матеріал -відповівши на тести.
 Мети уроку досягнуто. Діти були щасливі.



11 грудня 2023 року Світлана КОЗЛОВА провела показовий урок з хімії у 9-В класі на тему: "Швидкість хімічних реакцій, залежність хімічних реакцій від різних чинників". Тема уроку відповідає програмі. Урок продуманий до дрібниць. Всі елементи, етапи уроку витримані. Урок цікавий, має велике практичне значення. Світлана Вікторівна цікаво мотивувала учнів, провела актуалізацію знань (бліц-опитування).
Застосувала кілька інтегрованих вправ з Q-кодом, гру питання-відповідь, працювала з презентацією. Учні працювали в групах. У кожного на столах знаходились хімприпарати: проводили досліді, аналізували результат роботи. Перед цим згадали про правила техніки безпеки, всі були в халатах. Учні розв'язували задачі. Дивились відео про виконання досліду в домашніх умовах про роль каталізатору,  подрібненості елементу та температури на швидкість реакції.  Робили висновки. Атмосфера на уроці була доброзичлива.


15.12.2023 Мєлєхіна Наталія Володимирівна провела показовий урок з хімії в 7 Б класі. Тема «Тема. Багатоманітність речовин. Прості та складні речовини».  Урок розпочався з цікавого емоційного налаштування. Були сформульовані тема та мета уроку. Всі етапи уроку були дотримані. На етапі актуалізації знань було застосовано метод "скринька запитань", учні активно відповідали на запитання, відкривши скриньку дізналися про відкриття та застосування елемента Каліфорній. Під час  уроку були застосовані різноманітні форми та методи роботи, які вчитель вдало поєднав: відео фрагменти, інтерактивні вправи за Q-кодом, лабораторне дослідження. На уроці прослідковувалася міжпредметна інтеграція з історією, основами здоров'я, українською мовою та літературою, географією, фізикою тощо. Протягом уроку панувала робоча, творча та доброзичлива атмосфера. На завершення уроку була проведена  рефлексія з використанням фразеологізмів .Урок цікавий, насичений та пізнавальний.





2022-2023 навчальний рік

20.04.2023  показовий урок географії  у 6-В класі Копилов О.В. Тема уроку:Властивості ґрунтів.

Урок динамічний, цікавий, насичений. Діти виконували експре-тест з теми" Біосфера"- взаємооцінювання, вивчали термінологію з теми, складали схему утворення грунту, читали карту ґрунтів. Розв'язували математичну задачу. Оцінювали вплив людини на ґрунти, біосферу. Провели фізкультхвилинку.



12.04. 2023  проведений показовий урок  з теми" Харчові ланцюги,потоки енергії та колообіг речовин"

Вчитель Копилова Т.О.


13.04.2023 показовий урок з хімії 8 - А кл "Фізичні та хімічні властивості солей"

Урок  цікавий, насичений, мав практичну направленість, учні розгадували прислів'я про сіль, рахували за який час мають з'їсти пуд солі, щоб краще пізнати свого товариша, експериментально досліджували фізичні та хімічні властивості солей, довідалися як зменшити вміст нітратів у овочах , довідалися про цілющі властивості соляних шахт у містечку Солотвин на Закарпатті. Та разом з алхіміками добували "Срібло Діани".




13.04.2023 показовий урок , вчитель Варшавська І.Я.Тема:"Вплив комерційної реклами на здоров'я".




Підсумки тижня природничих наук  20 - 24 березня 2023

Сьогодні 20.03 розпочався тиждень природничих наук.

Вранці Копилов  Олег Валерійович із учнями 9-В класу Баглюк Софією, Лобовим Тимуром, Рузаковим Олексієм, Марунчаком Олегом висадили сосни на території школи.На 7 уроці в актовій залі Черняк Леся Анатоліївна провела практикум з надання домедичної  допомоги.Здобувачі 10-В класу Паламаренко Жанна, Самусь Діана, Ірина Дідур показали як накладати джгут Есмарха, виконувати тампонування рани, іммобілізацію кінцівки,  надавати допомогу при обструкції дихальних шляхів, серцево-легеневу реанімацію. Учні 11- Б та 10-А, 10-В класів Пащенко Артем, Саркісов Тимур,Фільчук Тимофій активно допомагали при проведенні практикуму. Також у вестибюлі школи зробили виставку малюнків, годівниць, шпаківень, які виконали здобувачі 5-11 класів.










21.03.Головатюк Ганна Степанівна провела Інтелектуально- пізнавальну гру "Хімія і світ"  для учнів 8-Б,Г,Д класів.
Дві команди "Мандрівники" та "Науковці" змагалися між собою, відповідаючи на поставлені завдання.
Ведучими гри були Самусь Діана та Синиця Олексій, які скеровували роботу команд та задавали темп.
Журі визнало перемогу  команди " Мандрівники".Вітаємо з перемогою та дякуємо Ганні Степанівні за цікаво проведений захід.



21.03 провела показовий урок у 5- Ж класі Дученко А.П. з теми: Живі організми.Із чого складається організм людини. Клітини, внутрішні органи, шкіра.
На початку уроку вчителька оголосила критерії оцінювання, здобувачі протягом уроку здійснювали самооцінювання.
Діти працювали активно вивчаючи нову тему.
Опереджувальним завданням було створення пам'ятки  по догляду за шкірою.Підготувались та презентували свої роботи усі діти.
Робота здійснювалась з допомогою інтерактивної  дошки.
Дякуємо, Аніто Петрівно за насичений, продуктивний, цікавий урок.




22.03. Козлова С.В. та Мєлєхіна Н.В. провели позакласний захід до Дня води для здобувачів 8-А та В класів "Дайджест- інфо.Вода-дивовижна речовина"  Цікаво, пізнавально пройшов захід на якому дикламували вірші, виконували вправу на відповідність, згадуючи приказки про воду, слухали пісню про воду на слова Т.Г.Шевченка, "експерти" розповідали про властивості води, аномальність води, прослухали лайфхаки про воду, переглядали відео про незвичайні озера, проводили цікаві досліди.

Так багато усього цікавого побачили та почули про воду!





 22.03.Копилов О.В. провів квест на тему:"Чи знаєш ти свій рідний край" для учнів 6- В,Г,Д класів.На кожній станції діти розгадували ребуси, декламували вірші, вгадували птахів  за їх описом та щебетом,  малювали  птахів та створювали домівки для пернатих. Усі залишились задоволені своєю роботою.





23.03 Захист робіт МАН.  Презентували свої роботи дійсні члени МАН: Самусь Діана( 10-В), Расулова Каміла ( 11- А),Путишина Ілона( 11- Б), Гончарук Софія( 11-В). Дякуємо ученицям та їх керівникам методичного коворкінгу   природничих дисциплін за плідну працю та вагомі результати.


Також, учні 8 класів під керівництвом Копилова О.В. обкопали дерева на  території школи. Потрібна робота в весняну пору. Дякуємо дітям та вчителю.



24.03.Дученко А.П., Козлова С.В., Цветкова-Грабік В.А. провели  для учнів 5 класів екологічний захід на тему:Мавка.Лісова пісня і наше довкілля".Мета заходу: залучити учнів до збереження навколишнього середовища, популяризувати екологічну свідомість та зберігати  культурну спадщину свого народу. Захід пройшов на високому рівні.Аніта Петрівна в ролі ведучої вміло керувала дійством.Діти були активними: розповідали, танцювали, відгадували. 




 Протягом листопада-грудня 2022 року вчителями методичного коворкінгу вчителів природничих наук було проведено ряд показових уроків, а саме: Аніта Петрівна Дученко провела показовий урок з предмету “Пізнаємо природу” на тему: “Основні групи тканин рослин. Постійні тканини” для здобувачів освіти 6-Є класу, Світлана Вікторівна Козлова провела показовий урок з хімії на тему: “Класифікація хімічних реакцій” для здобувачів освіти 9-Б класу, Тамара Олексіївна Копилова провела показовий урок з біології на тему: “Роль ферментів у забезпеченні процесів метаболізму клітин та цілісного організму. Вітаміни, їх біологічна роль” для здобувачів освіти 10-А класу, Олег Валерійович Копилов провів показовий урок з географії на тему: “Атмосферна циркуляція” для здобувачів освіти 8-В класу, Леся Анатоліївна Черняк провела показовий урок з основ здоров’я на тему: “Показники фізичного розвитку підлітків. Способи покращення фізичної форми…“для здобувачів освіти 7-Г класу, Вікторія Аркадіївна Цвєткова-Грабік провела показовий урок з географії на тему: “Вулканізм та вулкани, гарячі джерела та гейзери” для здобувачів освіти 6-А класу, Наталія Володимирівна Мєлєхіна провела показовий урок з хімії на тему: “Сульфур.Сірка.Хімічні властивості. Значення” для здобувачів освіти 11-В класу. Крім того, Тамара Олексіївна Копилова провела показовий виховний захід на тему: “Вплив кімнатних рослин на організм людини” для здобувачів освіти 9-В класу, а Аніта Петрівна Дученко провела показовий виховний захід на тему: “Екологія природи – екологія душі” для здобувачів освіти 5-Ж класу. Протягом даних уроків та заходів учителі розвивали в дітях предметні та ключові компетентності, навички індивудіальної та командної роботи, формували суспільні цінності.







Немає коментарів:

Дописати коментар